Szampańska zabawa na najwyższym poziomie

Koniec roku to czas, który wiąże się z hucznym świętowaniem: najpierw, po długich i żmudnych przygotowaniach świętujemy Boże Narodzenie, a praktycznie zaraz po nim największa coroczna zabawa do białego rana: Sylwester. Ten wyjątkowy, ostatni dzień roku od samego początku obchodzony był z przytupem – bawiono się, tańczono, było dużo jedzenia i alkoholu. Nasi przodkowie tak, jak my współcześnie, organizowali zabawy, bale, tańce, na które zapraszali rodzinę, bliższych i dalszych znajomych, a nawet obcych. Dziś jest tak samo: niektóry parę miesięcy wcześniej, a inni tuż po Bożym Narodzeniu zajmują się organizowaniem tej wyjątkowej zabawy. Śmiało można stwierdzić, że tak lubiane jeszcze kilkadziesiąt lat temu prywatki odchodzą powoli do lamusa, coraz chętniej bawimy się na wyjazdach, a ogromną popularnością od kilku lat cieszy się Sylwester w górach. Dlaczego? Zdaje się, że sporą odpowiedzialnością za taki stan rzeczy można obciążyć naturę: z zimą bywa różnie, raz jest biała, raz nie, ale w górach śniegu zawsze jest więcej niż w reszcie kraju, a walory estetyczne w czasie Sylwestra mają ogromne znaczenie: wirujące płatki śniegu dodają sztucznym ogniom niepowtarzalnego charakteru. Atrakcje w górach to jednakże nie tylko biały puch: to liczne lokale oferujące wspaniałe jedzenie, a także możliwość szusowania po stoku przed samą zabawą i tuż po niej. Warto zdecydować się na taki wyjazd, tym bardziej, że w swojej ofercie posiada je praktycznie każde biuro podróży, a ceny wcale nie są wygórowane, wręcz przeciwnie, zwłaszcza, jeżeli jedzie się większą grupą lub pobyt rezerwowany jest ze sporym wyprzedzeniem.

 

Przytulne lokalizacje

Domki w górach to bardzo szeroka i zróżnicowana oferta, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś na własną kieszeń. Są one wykończone w różnym standardzie, luksusowe, przytulne, mniejsze i większe, dlatego można przebierać i wybierać w poszukiwaniu czegoś idealnego dla siebie. Warto jednakże pamiętać o tym, że bez względu na to, na co w końcu się zdecydujemy, cena z pewnością będzie o wiele niższa, jeżeli z rezerwacją nie będziemy czekać na ostatnią chwilę. Aby móc w pełni i w atrakcyjnej cenie korzystać z uroków, jakie daje Sylwester w górach dobrze jest bukować pokoje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Częstą praktyką jest także rezerwowanie domków na przyszły rok tuż po zakończeniu zabawy sylwestrowej. Jeżeli chodzi o Sylwester góry, zwłaszcza Tatry, są w tym czasie bardzo mocno oblężone: odbywają się jeszcze zimowe jarmarki, stragany kuszą grzanym winem, trasy – kuligami. Zawsze jednak, zależnie do naszych potrzeb oraz oczekiwań, można znaleźć miejsce, które będzie nam odpowiadało w stu procentach, które pozwoli nam na spędzenie końca roku dokładnie tak, jak tego pragniemy. Aby tak było trzeba jednakże poświęcić trochę czasu na przygotowania.

 

Planowanie zabawy

Choć Sylwester od setek lat ma tą samą datę, sporo osób zawsze wydaje się nieco zdziwionych i zaskoczonych: że tak szybko, że to już, że nic niezaplanowane, nieprzemyślane, niegotowe. Warto postanowić sobie, że w tym roku przygotowania do sylwestrowej zabawy zaczną się u nas wcześniej niż zaraz po Bożym Narodzeniu, tym bardziej, że w tym czasie może już zwyczajnie nie być żadnych wolnych miejsc, a już na pewno nie będzie ich w tych najbardziej ukochanych przez turystów miejscach. Z pewnością zaliczyć można do nich Tatry, a szczególnie ukochane przez wszystkich Zakopane góry posiadające w ogromnej ilości. Klucz do doskonałej zabawy to wybór odpowiedniego miejsca, zgromadzenie kochanych przez nas ludzi oraz zorganizowanie doskonałego jedzenia oraz picia. Coraz większą popularnością cieszą się sylwestrowe wyjazdy all inclusive, ale nadal sporo osób decyduje się za zorganizowanie wszystkiego we własnym zakresie. Warto już teraz zastanowić się nad tym, gdzie w górach pożegnamy stary i powitamy nowy rok. Dobrze jest przeżyć ten dzień wśród prawdziwych przyjaciół i w wyjątkowej, niepowtarzalnej scenerii.  Sylwester w górach to niezapomniane przeżycie, które przez wiele lat będzie nam towarzyszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *